Wakacje w bibliotece online

Ze względu na wytyczne epidemiczne, w tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli będzie prowadzić zajęcia dla dzieci „Wakacje w bibliotece” online. Co MBP przygotowała na pierwszy miesiąc wakacji dla swoich młodych czytelników?

Zaczynamy spotkaniem autorskim – wyjątkowo – na świeżym powietrzu. 7 lipca gościem dzieci, które zjawią się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli będzie pisarka Renata Piątkowska.
SZCZEGÓŁY >>> https://nawigatorkultury.pl/literatura/plenerowe-spotkanie-z-renata-piatkowska/

Ponadto, w ramach zajęć „Wakacje z biblioteką 2020” Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała dla dzieci cykl krótkich filmików w oparciu o książki Astrid Lindgren o przygodach Pippi Pończoszanki.

Zajęcia online będą odbywały się co wtorek.

14 lipca na swoim Facebooku i kanale You Tube MBP wyemituje filmik „Pippi wchodzi na pokład”, który pokazuje, jak w łatwy i szybki sposób, można wykonać papierowe statki, które posłużą wam do zabawy.

21 lipca to filmik pt. „Zgaduj-zgadula”. Kolejne spotkanie z Pippi i Panem Nilssonem to propozycja zabawy w małe arcydzieła. Nasi bohaterowie pokazuję, jak przy pomocy kartki, tuszu lub farby i naszych palców można wyczarować w domu rozmaite zwierzęta, stworki, przedmioty itp. Inspiracją była tutaj książka Marion Deuchars „Arcypalce”, w której autorka pokazuje, że za sprawą naszych palców mogą powstać prawdziwe dzieła sztuki.  To świetna zabawa dla dzieci, ich rodzeństwa, ale także i dla rodziców!

Od 28 lipca obejrzeć będzie można z kolei filmik  „Zabawy z Pippi”. Tym razem Pippi i Pan Nilsson w zabawny sposób pokazują, w co się można bawić w domu. Jest to propozycja dawnych gier i zabaw ruchowych dla dzieci i młodzieży, kiedy nie było jeszcze komputerów i smartfonów. Tak naprawdę nie wiele potrzeba, by się dobrze bawić. Wystarczy parę kapsli czy skakanka.

Dołącz do Nas !

Powiązane Artykuły