WMIKSUJ SIĘ!

60

Świat, w którym żyjemy, jest światem dźwięków. Czym są? Jak powstają? Czy możemy na nie oddziaływać? Jaki mamy wpływ na dźwięki, które sami wydajemy? Prezentowana wystawa pozwoli wam poznać naturę dźwięków, a przede wszystkim poeksperymentować z nimi. Przekonacie się, że można ugryźć dźwięk, usłyszeć go bez użycia uszu, można się nim też świetnie bawić.

Chcielibyście posłuchać, jak bęben wybija rytm Waszego serca, a może chcesz wykrzyczeć się do woli i sprawdzić siłę swojego głosu? Na nowej wystawie „Wmiksuj się!” poznasz sekrety dźwięku i zobaczysz, co można z nim zrobić! Ekspozycja składa się ze stanowisk, na których każdy będzie mógł sam zmierzyć się ze zjawiskiem dźwięku.

„Wykrzycz się” to stanowisko służące do pomiaru decybeli – wystarczy stanąć przed mikrofonem w specjalnej tubie i… zacząć krzyczeć do woli. „Klej nuty” – tu z kolei możemy wejść w skórę DJ-a z dyskoteki i samemu tworzyć muzykę. Na stanowisku „Serdeczny bit” serce każdego z eksperymentujących będzie można podłączyć do pulsometru, który wybije jego rytm na bębnie, natomiast za pomocą specjalnych słuchawek i mikrofonów na stanowisku „Echo” będzie można przekonać się, jak brzmi nasz głos w jaskini, a jak na sali koncertowej. Na stanowisku „Organy bum bum” goście będą mogli zagrać… klapkiem, a na „Zagryź nutkę” ugryźć dźwięk.

Nowa interaktywna wystawa poświęcona w całości dźwiękom jest dostępna w Centrum Edukacji Dziecięcej zlokalizowanej w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego. Wystawa jest dostępna od 6 września do 11 listopada.

Projekt, aranżacja i wykonanie wystawy: Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu

Lokalizacja:Centrum Edukacji Dziecięcej
Stalowa Wola, ul. Rozwadowska 12
I piętro Galerii Malarstwa A. Karpińskiego
Godziny otwarcia:
pon., wt., śr.: 8–15, czw.: 8–18, pt.: 8–15, sob.: nieczynne, niedz.: 14–18

Rezerwacje pod nr. tel. 15 842 02 07
Koordynator: Beata Trybuła