Wirtualny spacer z przewodnikiem “Poddasze pełne wspomnień”

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu dotacyjnego „Kultura w sieci” finansowanego ze środków MKIDN. Do programu zgłoszono łącznie 5 948 wniosków. Wyłoniono 1 182 zwycięskie projekty. 

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Jarocinie znalazł na liście beneficjentów i wraz z firmą Nidalf ze Stalowej Woli pracuje nad realizacją zadania pn. Wirtualny spacer z przewodnikiem “Poddasze pełne wspomnień”. 

– Jest to ciągle nowość mimo ery internetu, szczególnie w naszym regionie. Większość instytucji, które oferują tego typu zwiedzanie, prezentuje je w formie tylko zdjęć panoramicznych, bez lektora, przewodnika czy opisów w ikonach rozwijanych przy konkretnym obiekcie. My chcemy to wszystko zaprezentować i zaangażowaliśmy do tego ludzi z pasją i doświadczeniem – mówi Kamila Strykowska-Momot, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Jarocinie.

Ponieważ jest to spacer wirtualny, to nie wymaga nawet wyjścia z domu. Za pomocą kilku ruchów myszką każdy może zwiedzić prezentowaną wystawę i dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy. Wirtualny spacer będzie odbywał się w towarzystwie wirtualnego przewodnika, który w blokach tematycznych opowie o tym, co widzimy: zapozna zwiedzającego z przeznaczeniem poszczególnych przedmiotów używanych dawniej w gospodarstwie domowym i obejściu, opowie o życiu i zwyczajach eksponowanych zwierząt, a także wprowadzi w ciekawy świat pszczół i przedstawi ekspozycję związaną z pszczelarstwem.

Wirtualne zwiedzanie będzie dostępne na stronie internetowej www.kultura-jarocin.pl od końca września.

Nawigator Kultury objął patronatem medialnym realizację projektu Wirtualny spacer z przewodnikiem “Poddasze pełne wspomnień”.


Dołącz do Nas !

Powiązane Artykuły