Biblioteka w Stalowej Woli otwarta. W jakich godzinach?

Po pozytywnej opinii Sanepidu Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli wznowi pracę, a dotyczy to wszystkich placówek MBP. Biblioteka Główna będzie obsługiwać Czytelników od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 18, a filie biblioteczne od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 17. W soboty wszystkie placówki biblioteczne będą nieczynne. To nie jedyne zmiany, do jakich muszą przyzwyczaić się miłośnicy literatury.

– Od dnia otwarcia biblioteki będziemy mogli jedynie oddać lub wypożyczyć książki lub audiobooki. Zamówienia na wybrane pozycje można składać telefonicznie lub przez pocztę elektroniczną. Nie funkcjonują czytelnie i czytelnie internetowe. Nie wypożyczana będzie prasa i czasopisma, a książki z zasobów czytelnianych będą udostępniane na zasadach normalnych wypożyczeń po uprzednim telefonicznym lub e-mailowym ich zamówieniu. Nie będzie można „buszować” pomiędzy półkami w poszukiwaniu ciekawych książek, najlepiej zdajmy się na polecenie bibliotekarki lub sprawdźmy recenzję w Internecie i poprośmy o wcześniej wybraną książkę lub audiobook. Ze względu na te zmiany, wydłuży się obsługa pojedynczego czytelnika, prosimy więc o wyrozumiałość i cierpliwość – mówi dyrektor stalowowolskiej biblioteki Ewa Biały.

Takie obostrzenia to konieczność, by zapewnić bezpieczeństwo klientom MBP, wynikają rzecz jasna ze stosownych wytycznych ministerialnych. W ich myśl, nie będą też organizowane żadne imprezy biblioteczne, nie będzie można korzystać z korytarzy biblioteki np. jako przestrzeni do nauki. Zasady funkcjonowania bibliotek dostępne są pod adresem: https://www.gov.pl/web/rozwoj/biblioteki
Z

wrócone książki i audiobooki zostaną zdezynfekowane oraz przejdą 14-dniową kwarantannę. Dopiero po tym czasie będzie możliwe ich wypożyczenie kolejnym osobom. Czytelnicy powinni być przygotowani na to, że w celu zdezynfekowania pomieszczenia, w którym przebywają użytkownicy biblioteki (drzwi, klamek, podłogi) co 2 godziny na 10 minut zostanie zawieszona możliwość wypożyczania.

Numery telefonów do MBP – Biblioteka Główna przy ul. ks. J. Popiełuszki – wypożyczalnia: 15 842-10-63 wew. 104, wypożyczalnia dla dzieci: 15 842-10-63 wew. 105, audiobooki: tel. 15 842-10-63 wew. 107. Filia nr 1 przy ul. Staszica:  tel. 15 842-05-62, Filia nr 2 przy ul. Siedlanowskiego: tel. 15 842-51-60, Filia nr 3 przy ul. Rozwadowskiej: tel. 15 844-00-80; Filia Nr 5, przy ul. Wańkowicza: tel. 15 844-31-96.   

Dołącz do Nas !

Powiązane Artykuły