Znajdźmy wspólny język na Nocy Bibliotek

5 października 2019 r. o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 w Stalowej Woli rozpocznie się V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.
Noc Bibliotek otworzy spotkanie autorskie z Jaśkiem Melą podróżnikiem, autorem książki „Poza horyzonty” oraz działaczem społecznym. Mając 13 lat, uległ ciężkiemu wypadkowi. W wyniku porażenia prądem amputowano mu rękę i nogę. Dwa lata po wypadku razem z polarnikiem, Markiem Kamińskim, wyruszył na wyprawę na Biegun Północny, a następnie na Południowy. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon.
W 2009 roku założył Fundację Jaśka Meli Poza Horyzonty. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej. Od kilku lat prowadzi szkolenia motywacyjne. W wolnych chwilach podróżuje autostopem, robi zdjęcia w pustostanach i szyje na maszynie. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy, przez Andrzeja Tracza, Prezesa Stowarzyszenia Kulturalno-Sportowego Niesłyszących Surdostal w Stalowej Woli. Początek spotkania z podróżnikiem – godzina 18.00.
Z kolei w godz. 20.00 – 22.00 MBP zaprasza czytelników na kiermasz taniej książki, plastyczne warsztaty książeczek sensorycznych dla dzieci ich rodziców i dziadków, z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, które zapewnia biblioteka. Będzie można skorzystać z kącika zabawek kreatywnych, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię i twórcze myślenie. Będzie można również skorzystać z kursu podstaw języka migowego (Andrzej Tracz). Nie zabraknie wystawy „Znajdźmy wspólny język”, nawiązującej do otwartości biblioteki na wszystkich użytkowników. Wstęp wolny.
Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. W tegorocznej akcji będziemy szukać wspólnego języka między pokoleniami oraz między osobami o różnych potrzebach edukacyjno-kulturalnych.

Dołącz do Nas !

Powiązane Artykuły