Ogólnopolska Noc Bibliotek na żywo

Wielkimi krokami zbliża się VI edycja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, której hasło brzmi „Klimat na czytanie”.
Zobacz jakie atrakcje czekają na czytelników 10 października w Bibliotece Głównej w Stalowej Woli.

Godz. 17.00 – spotkanie autorskie z Julią Wizowską, w sali konferencyjnej na II piętrze.

Babka od śmieci, jak sama o sobie mówi, na blogu https://www.nanowosmieci.pl/ rozwiewa  mity na temat segregacji odpadów, prezentuje zalety upcyklingowych przeróbek, inspiruje do ograniczania ilości śmieci. Blogerka jest autorką książki “Nie śmieci” oraz współautorką kilku książek reportażowych i poradnikowych.

Po spotkaniu odbędą się warsztaty woskowijek, które poprowadzi sama Julia Wizowska.  Woskowijka to nic innego, jak ręcznie wykonane opakowania do przechowywania kanapek, przekąsek, warzyw, owoców i innych produktów spożywczych.  Co ciekawe, można ich używać wielokrotnie, żywność zachowa przy tym świeżość na dłużej. Na warsztaty obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.  

Biblioteka zachęca uczestników Nocy Bibliotek do literackiej zabawy, polegającej na ubraniu w jesienne liście naszego ekologiczno-bibliotecznego drzewka. Prosimy czytelników  o wpisywanie na papierowych liściach (dostępnych przy drzewku, na parterze siedziby głównej) cytatów, złotych myśli, ciekawych powiedzeń z literatury. Będzie również dostępna wystawa książek i audiobooków, podejmujących problematykę ekologii.      
Główny organizator akcji (Centrum Edukacji Obywatelskiej), podkreśla, iż pod tegorocznym hasłem kryją się dwa przesłania. Pierwsze zakłada, że jest to dobry czas na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia i rozrywki. Drugie podkreśla, iż wypożyczanie i dzielenie się zasobami – książkami, wiedzą, umiejętnościami w przyjaznej przestrzeni wspólnej, jaką jest biblioteka, jest sposobem na dbanie o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę klimatu.

Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:
Wydarzenie już się rozpoczęło
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy


|||::
Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza
ul. ks. J. Popiełuszki 10 37-450 Stalowa Wola

Dołącz do Nas !

Powiązane Artykuły