Spektakl teatralny KOWBOJE

Spektakl Teatru im. Juliusza Osterwy z Lublina pt. „Kowboje” w reżyserii Anny Smolar, który odbędzie się 4 października 2020 r. o godz. 18:00 w Porcie Kultury (ul. Portowa 24 w Sandomierzu).

Po spektaklu możliwość spotkania z aktorami. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy: bm@esceka.pl.

Pokazy spektakli realizowane w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego TEATR POLSKA ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prosimy o stosowanie się do wymogów sanitarnych podczas spektaklu, zgodnie z wyeksponowanymi komunikatami na terenie wydarzenia.

Z uwagi na obowiązek prowadzenia ewidencji publiczności, każda osoba zostanie poproszona o wypełnienie stosownego oświadczenia.

***
Spektakl „Kowboje” to próba przeniesienia pokoju nauczycielskiego w świat dzikiego zachodu. Kto tu kogo kolonizuje i czy nieustający pojedynek jest jedynym sposobem na osiągnięcie celu? Czy relacje oparte na przemocy, pozwalają się czuć bezpiecznie? Jeśli tak, to komu? Czy spontanicznie uwalniane agresja i wybuchy frustracji są właściwą metodą rozwoju? Czy codzienny strach i niepewność nie doprowadzają do strat, których nie uda się już odrobić?

Inspiracją do powstania spektaklu były spotkania przeprowadzone z lubelskimi nauczycielami przez reżyserkę Annę Smolar i dramaturga Michała Buszewicza. Podczas czterech sesji wywiadów – warsztatów uczestnicy opowiadali o poczuciu misji, o trudnościach, sukcesach i frustracjach towarzyszących wykonywaniu zawodu nauczyciela. Warsztaty pozwoliły nazwać i uchwycić sprawy, które nie mogłyby się pojawić w spektaklu bez wkładu ekspertów od nauczycielskiego życia. Serdecznie dziękujemy za spotkanie i pomoc. (Jednocześnie chcemy podkreślić, że postacie przedstawione w spektaklu mają charakter fikcyjny).

***
KOWBOJE
Michał Buszewicz
/tekst z udziałem improwizacji aktorskich/

Reżyseria – Anna Smolar
Dramaturgia – Michał Buszewicz, Anna Smolar
Scenografia/kostiumy – Anna Met
Opracowanie muzyczne/Reżyseria świateł – Rafał Paradowski
Asystent ds. organizacyjnych/Inspicjent/Sufler – Monika Jabłońska-Sowa
Asystent scenografa – Stefania Jabłońska

Obsada: Justyna Janowska, Edyta Ostojak, Sonia Roszczuk – gościnnie, Jolanta Rychłowska, Daniel Dobosz, Przemysław Gąsiorowicz, Maciej Grubich

Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:
Wydarzenie już się rozpoczęło
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
|||::
Port Kultury
ul. Portowa 24
27-600 Sandomierz

Dołącz do Nas !

Powiązane Artykuły