Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego

Pierwsza w kraju galeria malarstwa Alfonsa Karpińskiego, jednego z czołowych twórców okresu Młodej Polski została otwarta, w styczniu tego roku, w dawnym budynku sądu w Rozwadowie (dziś osiedle Stalowej Woli). Galeria w nowoczesny sposób prezentuje jedną z najlepszych kolekcji poświęconych temu twórcy.
Rozwadów jest miejscem, gdzie na świat przyszedł oraz spędził pierwsze lata życia malarz Alfons Karpiński. Galeria to nowe i unikatowe miejsce na mapie Podkarpacia, które za cel postawiło sobie innowacyjną edukację w zakresie sztuki.
W ramach galerii działa Szkoła Malarstwa i Rysunku „Karpiński”, która kompleksowo i profesjonalnie uczy sztuk plastycznych. Galerii towarzyszy bogaty program wydarzeń kulturalnych (wystawy, warsztaty, lekcje, konferencje, koncerty, filmy itp.). Atutem nowo otwartej przestrzeni jest elegancka i atrakcyjna wizualnie aranżacja wnętrza.
W budynku działa winda, z której można korzystać z poziomu niskiego parteru, co niweluje dotychczasową barierę architektoniczną dla osób z niepełnosprawnością. Galeria posiada parking na samochody osobowe, autokar i stanowisko dla osób z niepełnosprawnościami. Wjazd na parking od ul. Dąbrowskiego.
Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego, ul. Rozwadowska 12
Wystawa stała „Malarstwo Alfonsa Karpińskiego”
W każdą niedzielę wstęp na ekspozycję stałą„Malarstwo Alfonsa Karpińskiego”jest nieodpłatny.
normalny5,00 zł
ulgowy3,00 zł
lekcja muzealna5,00 zł
warsztaty4,00 – 7,00 zł

Dołącz do Nas !

Powiązane Artykuły