MEGALITY w Polsce

Budowle megalityczne są dziś najbardziej spektakularnymi, znanymi pozostałościami kultur istniejących przed tysiącami lat. Przyciągają nie tylko naukowców i miłośników historii oraz archeologii, ale także fascynatów tajemnic.

W niedzielę 20 września w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli zostanie udostępniona nowa wystawa archeologiczna, dzięki której dowiemy się czemu budowano grobowce kujawskie, tzw. „polskie piramidy”, i kim byli pochowani w nich ludzie.

W wybrane niedziele na wystawie „Megality w Polsce” będą się odbywały zwiedzania z przewodnikiem. Pierwsze już w dzień otwarcia wystawy 20 września. Zapisy pod nurem tel. 15 844 85 56 w godzinach pracy Muzeum. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. Udział w oprowadzaniu w ramach biletu na wystawę.

W Muzeum obowiązują ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania http://www.muzeum.stalowawola.pl/pl/wizyty/informacje-dla-zwiedzajcych

Zabytki na wystawę pochodzą ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, Wydziału Archeologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Kuratorka wystawy: Monika Kuraś Aranżacja wystawy: BUDCUD Fot. Wietrzychowice, grobowiec nr 3, widok od strony wierzchołka grobowca przed rekonstrukcją w 1935 r., fotografia z archiwum Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi

Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:
Wydarzenie już się rozpoczęło
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy


|||::
Muzeum Regionalne
ul. Sandomierska 1 37-450 Stalowa Wola

Dołącz do Nas !

Powiązane Artykuły