Rodzinne niedziele w stalowowolskim muzeum

Po długiej przerwie Muzeum Regionalne w Stalowej Woli wraca ze swoją cykliczną propozycją rodzinnych niedziel.

Tym razem przybiorą one nieco inną formę z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne. Co prawda nie będą się odbywały warsztaty, do których z pewnością przyzwyczaili się najmłodsi zwiedzający, ale będzie to sposobność, by w towarzystwie muzealnego przewodnika lepiej poznać dostępne wystawy. Pierwsza okazja już w najbliższą niedzielę 7 czerwca oraz tydzień później – 14 czerwca.

Na spragnionych muzealnych wrażeń czeka niezwykła wystawa Elementarz polskiego dizajnu. Zainteresowane rodziny oprowadzi po niej przewodnik-edukator, który pomoże aktywnie poznać ekspozycję i jej ciekawostki. Wizyta na wystawie pozwoli też dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest dizajn, jakie jest jego miejsce w naszym życiu, a także przybliży sylwetki utalentowanych współczesnych polskich ilustratorów i grafików. 

Wystawie towarzyszą karty pracy, które pozwolą aktywnie poznać wystawę, nawet podczas indywidualnego zwiedzania. Można je pobrać ze strony internetowej Muzeum i muzealnego profilu na FB. Należy je wydrukować i zabrać ze sobą na wystawę. Na każdego młodego zwiedzającego, który w trakcie zwiedzania wypełni karty pracy, czeka upominek w postaci zestawu muzealnych publikacji dla dzieci.

Rodzinne oprowadzanie w Muzeum oczywiście z zachowaniem obowiązujących ograniczeń sanitarnych. Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem w określonej godzinie będzie prowadzone dla jednej rodziny (dwoje dorosłych plus dzieci do lat 18).

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy nr tel. 15 844 85 56. Możliwe godziny wejść na wystawę: 14.00, 15.30, 17.00.

Wstęp wolny!

Kuratorka wystawy: Ewa Solarz | Aranżacja: Studio Beton – Marta i Lech Rowińscy | Identyfikacja wizualna wystawy: Acapulco Studio (Agata Dudek i Małgorzata Nowak)

Wystawa jest organizowana przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli oraz Instytut Adama Mickiewicza, działający pod marką Culture.pl, w ramach programu promocji polskiego designu na świecie (www.culture.pl) i jest częścią międzynarodowego programu kulturalnego towarzyszącego obchodom setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – Programu NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Wystawie towarzyszy publikacja dostępna w muzealnym sklepie i w sprzedaży on-line.

|||::
Muzeum Regionalne
ul. Sandomierska 1 37-450 Stalowa Wola

Dołącz do Nas !

Powiązane Artykuły