Spotkanie pt. Kresy i poszukiwania genealogiczne z cyklu Szanujmy wspomnienia

W pamięci przechowujemy wspomnienia tego miejsca, gdzie urodziliśmy się, gdzie żyli ojciec i matka, gdzie pochowani są dziadowie. Na Kresach, terenach Ziem Wschodnich II Rzeczypospolitej obecnie leżących poza granicami naszego kraju znajdują się także rodzinne miejscowości wielu Polaków. Kresowianie po wybuchu II wojny światowej w sposób szczególny doświadczyli wykorzenienia. Na przestrzeni lat nasi rodacy nie zawsze mogli tam swobodnie docierać i szukać śladów swoich przodków. Po 1989 r. aż do dzisiaj dzięki większej dostępności do archiwów można łatwiej odnajdywać informacje o własnej rodzinie i własnych korzeniach.

Duże zainteresowanie tematyką genealogiczną dotyczy także mieszkańców Stalowej Woli i regionu. Wystawa pt. Kresy moje utracone. Ze wspomnień mieszkańców Stalowej Woli, prezentowana obecnie w muzeum zwróciła uwagę na kresowe pochodzenie wielu stalowowolan. Dzięki aktywności Kresowian i miłośników tematu, można poznać wiele interesujących szczegółów z życia ich rodzin oraz dowiedzieć się o sposobach docierania do zapomnianych osób i faktów.

Na planowanym spotkaniu pt. Kresy i poszukiwania genealogiczne, w tematykę poszukiwań i genealogii rodzinnej wprowadzi Janusz Ciba pasjonat – amator tematyki genealogicznej, który udostępnił na wystawę o Kresach wiele ciekawych rodzinnych dokumentów.

Spotkanie skierowane jest do wszystkich, którzy interesują się genealogią i zagadnieniami związanymi z terenami Ziem Wschodnich II RP. Spotkanie da możliwość dopodzielenia sięswoją wiedzą na temat historii własnej rodziny i przodków, a także do obejrzenia wystawy o Kresach.

WSTĘP WOLNY

Po spotkaniu uczestnicy będą mogli obejrzeć wystawę Kresy moje utracone. Ze wspomnień mieszkańców Stalowej Woli.

Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:
Wydarzenie już się rozpoczęło
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
|||::
Muzeum Regionalne
ul. Sandomierska 1 37-450 Stalowa Wola

Dołącz do Nas !

Powiązane Artykuły