Strefa Stalowej Woli na ogólnopolskiej wystawie gospodarczej

Już w najbliższy czwartek 16 stycznia w Stalowej Woli odbędzie się prestiżowe, ogólnopolskie wydarzenie gospodarcze z udziałem głowy państwa Prezydenta RP Andrzeja Dudy – wystawa „Od COP do gospodarki 4.0” Stalowa Wola 2020. W nowo wybudowanej hali ARP przy ul. Kasprzyckiego zgromadzą się najlepsze polskie firmy prezentujące potencjał gospodarczy naszego kraju. Wydarzenie będzie znakomitą okazją, by zaprezentować też siłę naszej lokalnej gospodarki i kultury.

– Chcemy pokazać, że nasze miasto to nie tylko przemysł ciężki, zbrojeniowy, ale też potencjał tkwiący w innych branżach. Często te mniejsze podmioty nie mają szansy się wypromować i przebić, a tworzą naprawdę ciekawe rzeczy, o których nawet nie wiemy mieszkając tu – mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

W stalowowolskiej strefie pokażą się lokalne przedsiębiorstwa, reprezentanci miejscowej kultury i sportu, czy podmioty zewnętrzne tworzące razem z miastem spójny obraz i środowisko Stalowej Woli. Ze swoimi flagowymi produktami zaprezentuje się Huta Stalowa Wola S.A., Liugong Dressta Machinery, Halmar, Superior Industries, Thoni Alutec, Mista, Intermech, Rakoczy Stal, Cellfast i Cerkamed. Miejski Zakład Komunalny pokaże drukarkę 3D z możliwością wydrukowania własnych gadżetów, czy stoiska start-upów.

Nie zabraknie też tradycyjnego akcentu. Oprócz Zespołu Pieśni i Tańca „Lasowiacy”, który tanecznym krokiem będzie krążył po całym obszarze wystawy, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Stalowa Wola zaprezentuje swoje produkty z lasowiackim etnodesignem.

Kulturalną stronę miasta będzie reprezentować Muzeum Regionalne w Stalowej Woli z Galerią Alfonsa Karpińskiego oraz Chór Kameralny Miejskiego Domu Kultury, a sportową Piłkarska Spółka Akcyjna „Stal” Stalowa Wola i Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej.

Stalowa Wola niezmiennie kojarzy się także z sosną, więc pojawi się ona w jej strefie podczas wystawy. O leśny klimat zadbają Nadleśnictwo Rozwadów i Nadleśnictwo Gościeradów, które aktywnie włączają się też w proekologiczne inicjatywy miejskie. A jeśli mowa o ekologii i zdrowiu, to nie może zabraknąć miejsca z bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi. Takie będą się odbywać na stoisku „Sanusa”.

Swoją strefę będzie miało także Województwo Podkarpackie, gdzie pokaże swój potencjał lotniczy, motoryzacyjny i ekologiczny. Na stoisku Podkarpacia pojawią się tacy giganci jak LOT AMS i BorgWarner, ale też lokalne firmy jak Bionly produkująca ekologiczne kosmetyki, czy Ambusada Bieszczadzka z pysznymi proziakami. Tam także zobaczymy ciekawe projekty jak kapsuła Green Velo.

Wydarzenie „Od COP do gospodarki 4.0” będzie mieć charakter wystawy otwartej dla wszystkich. Mieszkańcy będą mogli ją zwiedzać od godziny 11.00 do 17.00. Wystawę uroczyście otworzy Prezydent RP Andrzej Duda o godzinie 12.30. Wydarzenie uświetni występ Chóru Kameralnego Miejskiego Domu Kultury.

Atrakcji nie zabraknie również dla najmłodszych. Na hali pojawi się planetarium, fotobudka, stanowisko budowania rakiet, rzeźbienie w soli, będą pokazy z wodą, wytopu szkła i wiele innych.

Ze względu na kontrolę bezpieczeństwa, na miejsce wydarzenia należy przybyć do godziny 12.00. 16 stycznia pod halę ARP będą kursować autobusy komunikacji miejskiej, które bezpłatnie przywiozą zainteresowanych na wystawę. Szczegółowy rozkład jazdy wkrótce.

Organizatorami wydarzenia „Od COP do gospodarki 4.0” są: Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli, Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Partnerami głównymi wydarzenia są: Huta Stalowa Wola S.A., Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., Liugong Dressta Machinery Sp. z o.o. Partnerami organizacyjnymi natomiast: Zamek w Baranowie Sandomierskim, Superior Industries Production Poland Sp. z o.o., Halmar Sp. z o.o., LedLive, PPH CERKAMED Wojciech Pawłowski, Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o., Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli, Thoni Alutec Sp. z o.o., Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.

Program Wystawy „Od COP do gospodarki 4.0” Stalowa Wola 2020

z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy
16 stycznia 2020
nowa hala ARP, ul. Kasprzyckiego
12.30 / uroczyste otwarcie wystawy przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę
13.15 / Panel „Od COP do gospodarki 4.0”
13.45 / Panel Gospodarczy pod patronatem Dziennika Gazety Prawnej oraz Agencji Rozwoju Przemysłu
11.00 – 17.00 / zwiedzanie stref wystawowych: PWG, Wystawy Gospodarki i Kultury Województwa Podkarpackiego i Stalowej Woli oraz Strefy Edukacyjnej dla Dzieci

|||::
ul Kasprzyckiego
37-450 Stalowa Wola

Dołącz do Nas !

Powiązane Artykuły